line line

İnteraktif CD

Tanıtım CD’leri multimedya, yani çoklu medya ürünleridir. Fotoğraflar, animasyonlar, filmler, animasyonlu yazılar ve yazıların yanı sıra veri tabanı da içerebilirler.

Düşündüğünüz bilgi ve görselliği sağlayacak bir katalog bastırsanız ne kadar ödersiniz? Bir çok firma bütçe gerekçeleri ile aslında klasör içeriği olacak bilgiyi,iki yada dört sayfalı broşürlerle aktarmaya çalışıyor. Bu işlemde tabiki maliyetleri arttırıyor. Üstelik multimedya CD’ler sadece basılı katalogların görsel olarak zenginleştirilmiş hali değildir. Adı üstünde çoklu medya. Video, fotoğraf, animasyon, ses vb.ve hatta veritabanı içerebilirler.

Kolay Ulaşılabilirlik ve Saklanabilirlik

İnsanların bilgisayarlarında, kütüphanelerindekinden daha fazla bilgi var. Çünkü saklaması, ve istenildiğinde kullanılması çok daha kolay. Bir çok broşür kısa süre saklanıp çöpe atılmaktadır. Ancak klasör veya katalog gibi ürünler daha uzun süre saklanmaktadır. Bir CD ise her zaman yerindedir.

Ürünlerinizin görünüşü satın alma kararında etkili ise, örneğin renk seçenekleri, açık-kapalı halleri, farklı açılardan görünüşleri tercih edilmelerinde rol oynuyorsa Soyut bir şeyi tanıtıyorsanız, örneğin bir projeyi Geniş bir ürün/hizmet gamını sunuyorsanız Bunların hiç biri geçerli olmasa da, satış elemanlarınız müşteriyi ziyaret ederek yüz yüze satış yapıyorsa ve/veya katalog dağıtıyorsanız Video vb.filmler tanıtımınızda rol oynuyorsa İki veya üç boyutlu (3D) modellere ihtiyaç duyuyorsanız Büyük boyutlu verileri sunmanız gerekiyorsa, örneğin ekran fotoğrafları veya başka fotoğraflar ile detaylı anlatımların yer aldığı bir kullanım kılavuzu veya yardım dosyası gibi Satış için yoğun reklama ihtiyacınız oluyorsa bir tanıtım CD’si ile işinizi desteklemeyi düşünmelisiniz.

Kaynak : Artusa

line
footer